RUUK
B.O.S.B.O.S. SPORTS LAB

Статті › Гольові ліги й ціна

Гольові ліги: якщо в лізі багато забивають, ціна це вже врахувала

12 жовтня 2026 р. · B.O.S. Sports Lab · Коментарі

Ліги справді суттєво різняться за кількістю голів: Вища ліга Сінгапуру в нашій базі дає 3,97 гола за матч, а Примера Насьональ в Аргентині — лише 1,97. Але ця різниця вже врахована в ціні тоталу. На 612 тисячах матчів сліпа ставка «більше 2,5» дає близько −7%, а десять найрезультативніших ліг, відібраних за першим періодом даних, у другому показали −7,1%. Ринок знає, де забивають багато, і бере за це маржу.

Вибірка й метод

  • Вибірка: 612 185 футбольних матчів
  • Період: 2018–2026
  • Дані: ціни закриття на тотал 2,5 (більше й менше) та рахунок матчу
  • Метод: порівнюємо фактичні результати з імовірністю за ціною без маржі; відбір ліг перевіряємо на двох періодах: 2018–2022 і 2023–2026
  • Дата статті: 12 жовтня 2026 року

−7,1%

Що це означає. Десять найрезультативніших ліг, відібраних за періодом 2018–2022, у 2023–2026 роках дали на сліпій ставці «більше» −7,1%. Результативність ліги стабільна, але ціна її вже враховує.

Чого ми не знаємо. Ми не вимірювали причин відмінностей між лігами й не бачили руху ціни до закриття — лише ціну закриття.

Що ми перевіряли

  • Дані: 612 185 футбольних матчів 2018–2026 років із цінами закриття на тотал 2,5 (більше й менше) та рахунком.
  • Запитання: якщо ліга «гольова», чи дає це перевагу на тоталі «більше», чи ціна вже врахувала це?
  • Метод: для кожної ліги рахуємо середній тотал, фактичну частку «більше» та ймовірність «більше» за ціною (без маржі), а потім — дохідність сліпих ставок на «більше» й «менше».

У середньому по базі

Середнє — 2,78 гола за матч. Тотал «більше 2,5» проходить у 51,8% матчів, ціна відповідає 52,0%. Сліпа ставка на «більше» дає −6,9%, на «менше» — −6,1%. Середня маржа цін у базі — 6,9% (у Бундеслізі 3,9%, у нижчих лігах — близько 8%).

Найрезультативніші й найбільш «сухі» ліги

ЛігаМатчівГолів за матч«Більше» фактично, %«Більше» за ціною, %Сліпе «більше»
США: ЮСЛ — Друга ліга1 9283,5568,666,0−3,7%
США: МЛС Некст Про1 7153,4466,364,3−4,4%
Німеччина: Бундесліга2 2603,1861,759,4−0,1%
Нідерланди: Перший дивізіон2 7353,1460,961,8−7,7%
Сінгапур: Вища ліга6043,9774,272,6−5,5%
Аргентина: Примера Насьональ4 0201,9732,234,0−12,5%
Іран: Про-ліга1 5841,9731,134,2−15,9%
Південна Африка: Прем’єр-ліга1 6552,0934,437,4−13,4%

Сінгапур — найрезультативніша ліга в таблиці, але в базі лише 604 матчі. Ціна на «більше» вже відповідає 72,6%, а фактичний результат — 74,2%. Різниця в 1,6 відсоткового пункта не перекриває маржу 8%. В Аргентині картина протилежна: голів мало, і ціна на «менше» це враховує.

Із 164 ліг, де було 1 200 матчів і більше, сліпа ставка на «більше» дала невеликий плюс у двох (Бундесліга 2 та Прем’єр-ліга Шотландії), а сліпа ставка на «менше» не була прибутковою в жодній.

Результативність ліги стабільна. Перевага над ціною — ні

Ми розділили дані на два періоди: 2018–2022 та 2023–2026. Показники порівняли у 169 лігах, де в кожному періоді було щонайменше 400 матчів.

  • Середній тотал ліги майже повністю повторюється: кореляція між періодами — 0,87. Результативна ліга залишається результативною.
  • Частка «більше» також стабільна: 0,86.
  • Перевага над ціною (фактичне «більше» мінус ціна) повторюється слабко: кореляція — 0,12. Тобто твердження «ця ліга стабільно переважає ціну» майже не підтверджується.
  • Дохідність сліпої ставки на «більше»: кореляція — 0,27. Частина результату зберігається, але цього недостатньо, щоб вийти в плюс.

Перевірка відбору

Найчесніша перевірка: вибрати ліги за першим періодом і подивитися, що станеться з ними в наступному.

Відбір за періодом 2018–2022Результат у 2023–2026 роках
10 найрезультативніших ліг8 736 матчів, у середньому 3,21 гола. «Більше» — 61,9% за ціни 61,6%. Сліпе «більше» — −7,1%, «менше» — −8,8%.
10 найбільш «сухих» ліг11 621 матч, 2,07 гола. «Більше» — 34,8% за ціни 36,2%. Сліпе «більше» — −11,3%, «менше» — −5,4%.
10 ліг із найкращою дохідністю «більше»У періоді відбору +1,9% (7 194 ставки). У другому періоді ті самі ліги дали −5,3% (8 919 ставок).

Дохідність сліпої ставки на «більше» у другому періоді (2023–2026), %

Група ліг, відібраних за 2018–2022Дохідність, %
10 найрезультативніших ліг−7,1
10 найбільш «сухих» ліг−11,3
10 ліг із найкращою дохідністю «більше»−5,3

Останній рядок показує, який вигляд має «знайдена перевага» насправді. Плюс у першому періоді випадковий, у другому він зникає: ліги відібрали за результатом, а не за причиною.

Що з цим робити

  1. Не вважайте високий тотал ліги приводом ставити на «більше». Ціна вже врахувала, що там багато забивають, і містить ту саму маржу.
  2. Обережно зі списками «гольових ліг». Вони правильно показують кількість голів, але не свідчать про помилки ринку.
  3. Якщо шукаєте перевагу, шукайте розбіжність із ціною, а не рівень. І перевіряйте її на іншому періоді, як ми зробили вище.
  4. Маржа має значення. Різниця між лігами за кількістю голів (1,97 проти 3,97) менша за різницю в маржі між Бундеслігою (3,9%) і нижчими лігами (8% і більше). Найпростіший спосіб заощадити — ставити там, де маржа нижча.

Обмеження

  • Ми аналізуємо ціни закриття, тому ранніший рух ціни не бачимо.
  • Маржа в нашій базі зросла з 5,1% у 2019 році до 8,1% у 2026-му, частково тому, що в базі побільшало нижчих ліг. Для порівняння ліг ми використовуємо дохідність на одному й тому самому наборі цін.
  • У різних джерелах назви ліг записують по-різному, тому деякі турніри могли бути розділені між двома назвами.

Поширені запитання

Які ліги найрезультативніші? У нашій базі (від 1 200 матчів) це нижчі ліги США, регіональні ліги Німеччини й Австрії, Нідерланди, Норвегія та Швеція: близько 3,2–3,5 гола за матч. Вища ліга Сінгапуру дає 3,97, але в ній лише 604 матчі.

Чи можна заробляти на тоталі «більше» в результативних лігах? За нашою перевіркою — ні: ціна вже враховує високий тотал, сліпа ставка дає від −0,1% до −8%, а відбір ліг за попереднім періодом не зберігається.

Чому в Аргентині так мало голів? Причин ми не вимірювали. Відомий лише наслідок: у Примері Насьональ у середньому 1,97 гола за матч, тотал «більше 2,5» проходить у 32,2% матчів, і ціна на «менше» це вже враховує.

Чи є ліга, де тотал «більше» стабільно в плюсі? У нашій базі сліпа ставка на «більше» була прибутковою лише у двох із 164 ліг і лише на невелику величину: це рівень шуму.

Що краще: обирати лігу чи матч? Матч. Ліга визначає середнє, а прибуток або збиток залежить від розбіжності між конкретною ціною та вашою оцінкою.

Читайте також

Ніщо на цьому сайті не є гарантією прибутку.

Порівняйте свою ціну з чесною ймовірністю без маржі у калькуляторі EV: введіть ціну та власну оцінку, щоб побачити очікувану дохідність.

Ще перевірки на даних